KlimaTechnik Tomasz Klinke - nowoczesne i energooszczędne źródła ciepła

zadzwoń

Rekuperacja / wentylacja

Nowoczesna i energooszczędna metoda wentylacji powietrza gwarantująca odzysk ciepła

Jest to niezbędny element nowoczesnego budownictwa. System wentylacji, który zapewnia wymianę zużytego powietrza na świeże, zewnętrzne, bez konieczności otwierania okien i bez strat w energii. Powietrze wprowadzane do pomieszczenia zostaje oczyszczone i jest wolne od smogu, drobnoustrojów i alergenów. Co ważne proces odprowadzania z pomieszczenia zużytego powietrza odbywa się to bez utraty energii cieplnej. Jest to efektywna metoda i przede wszystkim energooszczędna oraz tania w użytkowaniu.

W przypadku powierzchni biurowych, zwłaszcza tzw. open space rekuperacja zapewnia bieżącą wymianę powietrza na świeże i oczyszczone, co ma ogromne znaczenie dla efektywności prac oraz stanu zdrowia pracowników.

rekuperacja gubin

Zastosowanie tego typu rozwiązania ma ogromne znaczenie w obliczu rosnącego zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy każdego dnia. Szczególnie w sezonie jesienno – zimowym, kiedy alerty smogowe każdego dnia informują nas o pogarszających się wskaźnikach dotyczących czystości powietrza. Dzięki zainstalowanym filtrom cząsteczki pyłów zawieszonych są zatrzymanie i nie przedostają się do wnętrza budynku. Wiosną te same filtry mają zbawienne zastosowanie, jeśli chodzi o zatrzymywane alergeny.

Rekuperacja / wentylacja - zalety

oszczędności w użytkowaniu, rekuperator wykorzystuje ponownie energię z wywiewanego powietrza, dzięki czemu odzysk energii może sięgać nawet 95 %

możliwość sterowania i regulowania strumieni powietrza w zależności np. od pory dnia

zapewnienie odpowiedniej wilgotności powietrza i eliminacja nadmiernej ilości pary wodnej z pomieszczeń likwiduje problem pleśni czy grzybów

stały dopływ świeżego, filtrowanego powietrza o odpowiedniej temperaturze

niższa zawartość dwutlenku węgla

W KlimaTechnik oferujemy:

system wentylacji rekuperacji gubin

oszczędności
w użytkowaniu

możliwość regulacji
strumieni powietrza

zapewnienie odpowiedniej
wilgotności powietrza

stały dopływ
świeżego powietrza

niższa zawartość
dwutlenku węgla